Geri Dönüştürülebilir Malzemeler - Aydınlatma Ürünleri

İnsanlar, çevreyi korumak ve artan atık sorunlarımızla mücadele etmek için aydınlatma geri dönüşümünün faydalarına geçiyor. Çoğu aydınlatma atığının geri dönüştürülmesi gerekmesine rağmen, her yıl milyonlarca eski ampul ve lamba hala çöp sahasına gidiyor.

Geri Dönüştürülebilir Malzemeler - Aydınlatma Ürünleri

Aydınlatma atıklarını geri dönüştürmenin, cıva gibi tehlikeli maddelerin habitatları ve su yollarını kirletmesini önlemek gibi çeşitli faydaları vardır.

Cıva içeren ışıklar çöp sahasına atıldığında, cıva su yollarına ve okyanusa sızabilir ve burada yediğimiz balıklarda son bulabilir. Örneğin, sadece bir floresan tüp, güvenli bir içme seviyesinin ötesinde 30.000 litre suyu kirletebilir.

Aydınlatma atıklarının geri dönüştürülmesi, üreticilerimize yeni şeyler yapmak için ihtiyaç duydukları malzemeleri sağlamak için alüminyum, çelik ve bakır gibi yenilenemeyen kaynakların geri kazanılmasına da yardımcı olur.

LED veya ışık yayan diyot ampuller, genellikle daha az enerji kullandıkları ve geleneksel ampullerden daha uzun süre dayandıkları için çevre için mükemmeldir ve kolayca geri dönüştürülebilir cihazlardır.

Akıllı ışıklar, tipik olarak bir akıllı telefon uygulaması tarafından kontrol edilen ve bunları uzaktan açıp kapatabilen, parlaklığı ve diğer kullanışlı işlemleri ayarlayabilen LED ampullerdir. Akıllı ışıklar, geri dönüşüm kutusuna atılmak yerine özel toplama noktalarına götürülerek geri dönüştürülebilir.

Cıva içeren ampuller ve lambalar, küçük kompakt flüoresan lambaları (CFL'ler), flüoresan tüpleri ve yüksek yoğunluklu deşarj (HID) lambaları içerir. Çevre ve Enerji kuruluşlarına göre, cıva içeren en büyük ürün kategorisi oldukları için cıva içeren lambaların geri dönüştürülmesi inanılmaz derecede önemlidir.

Evler ve küçük işletmeler, eski cıva içeren lambaları yerel belediyeniz tarafından sağlanan belirlenmiş toplama noktalarına bırakarak geri dönüştürebilir. Gerçekten istenildiğinde aydınlatma atıklarının geri dönüşümü oldukça kolaydır sadece dikkatli olmak gerekir.

Kuruluşumuz, çok sayıda test, ölçüm, analiz, değerlendirme ve belgelendirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetlerinde yerli ve yabancı standartlara ve yasal düzenlemeler ile belirlenen esaslara uymakta ve talepte bulunan firmalara, güvenilir ve tarafsız davranmaktadır. Eğitimli ve uzman bir çalışan kadrosuna ve ileri teknolojik donanıma sahip kuruluşumuz, geri dönüşüm hizmetleri konusunda da yetkin ve öncü bir kuruluştur.