E-atıkları Geri Dönüştürmenin Faydaları

Çoğu geri dönüştürülebilir olsa da, her gün büyük miktarlarda telefon, ev aletleri ve diğer elektronik atıklar (e-atık) çöplüklere gidiyor.

E-atıkları Geri Dönüştürmenin Faydaları

E-atık, eski televizyonlar, buzdolapları, aydınlatma ve hatta işitme cihazları da dahil olmak üzere, artık ihtiyaç duyulmayan ve bir elektrik prizine takılan veya pille çalışan herhangi bir şey olabilir.

Günümüzde dünyada çok fazla e-atık oluşturulmaktadır, bu nedenle elektronik atıkları evde ve işte geri dönüştürmek için her türlü çaba yardımcı olur.

E-atıkların geri dönüştürülmesi, bir dizi zararlı materyali çevreden uzak tutabilir. Floresan tüpler ve lambalar da dahil olmak üzere aydınlatma, çöp sahasına atıldığında su yollarına sızabilen zehirli cıva içerir.

Ancak aydınlatma geri dönüştürüldüğünde cıva geri kazanılır ve dental amalgam gibi ürünlerde tekrar güvenle kullanılır. Aynı şey kurşun, cıva ve kadmiyum içerebilen piller için de geçerlidir.

Örneğin, bir kurşun-asit pil geri dönüştürüldüğünde, plastik parçalar ve zehirli kurşun geri dönüştürülürken, sülfürik asit nötralize edilir ve daha sonra gübre ve deterjan yapmak için sodyum sülfata dönüştürülür.

E-atık geri dönüşümü yalnızca doğa ana için değil, aynı zamanda bir işletmenin kârlılığı için de iyi olabilir. Çoğu eyalet ve bölge hükümeti, artık damping maliyetini artırarak veya tamamen yasaklayarak e-atık geri dönüşümünü teşvik etmektedir.

Yenilenemeyen malzemelerin gelecekteki maliyetlerini düşürmek ve personelin moralini ve elde tutmayı artırmak gibi dikkate alınması gereken bazı somut olmayan geri dönüşüm temettüleri de vardır.

Elektronik cihazlara ve cihazlara yönelik artan talep, bir dizi metalin ve diğer yenilenemeyen kaynakların çıkarılması ve işlenmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, akıllı telefonlar, ev aletleri ve diğer e-atıkları yapmak için kullanılan malzemelerin çoğu tekrar tekrar kullanılabilir. Bu kaynaklar arasında çelik, alüminyum, bakır ve altın bulunur - yeni ürünlere dönüştürülebilen büyük miktarlarda plastikte düşünüldüğünde son derece verimli bir geri dönüşüm ekonomisi oluşturulabilir.

E-atıkların geri dönüştürülmesi, siz cihazınızla işiniz bittikten sonra bu malzemeleri tekrar çalışır duruma getirirken, e-atıkları çöp sahasına atmak, bir sonraki dizüstü bilgisayarınızı veya TV'nizi yapmak için daha fazla kaynağın kazılması gerektiği anlamına gelir.

Çalışanlar, çevre ve toplum için üzerlerine düşeni yapan işletmeler için giderek daha fazla çalışmak istiyor. Geri dönüşüm, kuruluşunuzun sosyal ve çevresel değerlere bağlılığını göstermenin basit ve somut bir yoludur ve bu ilkeleri çalışanlarınıza pekiştirir.

RLabel, başarılarınızı gösteren geri dönüşüm sertifikaları sağlar ve ayrıca işletmenizin kendi yeşil hedeflerinize karşı nasıl performans gösterdiğini özetler.

Kuruluşumuz, çok sayıda test, ölçüm, analiz, değerlendirme ve belgelendirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetlerinde yerli ve yabancı standartlara ve yasal düzenlemeler ile belirlenen esaslara uymakta ve talepte bulunan firmalara, güvenilir ve tarafsız davranmaktadır. Eğitimli ve uzman bir çalışan kadrosuna ve ileri teknolojik donanıma sahip kuruluşumuz, geri dönüşüm hizmetleri konusunda da yetkin ve öncü bir kuruluştur.