E-Atık Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım

E-atık geri dönüşüm firmaları, bilgisayarlar, televizyonlar, cep telefonları ve oyun konsolları dahil her türlü elektronik atığı kabul etmekte ve geri dönüştürmektedir. Ayrıca eski sabit diskler, içindeki eski veriler silinerek ve gizliliği güvence altına alınarak geri dönüşüme sokulmaktadır.

E-Atık Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım

E-atık geri dönüşüm çalışmaları, tamamen Uluslarası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gereksinimleri dikkate alınarak sürdürülmektedir. RLabel geri dönüşüm programı kapsamında e-atık geri dönüşüm standardı, bu gereksinimler dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Geri dönüşüm firmaları, hem çevre politikaları hem de RLabel standartları sertifikasyon hedefleri ışığında faaliyet göstermektedir. Kuruluşumuz geri dönüşüm sertifikaları sağlayarak firmaların sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılamalarına ve önemli ihaleleri kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Kuruluşumuz bu şekilde ülke genelinde ve uluslararası alanda binlerce işletmeye hizmet vermekte ve e-atıkları ve diğer tehlikeli atıkları çöp alanlarında uzak tutmak için üzerine düşeni yapmaktadır.

Günümüzde e-atıkları geri dönüştürmek çok kolaydır ve tüketiciler de çevrenin korunması için buna inanmaktadır. Teknoloji, günlük yaşamın önemli bir parçasıdır ve zaman içinde değişmekte ve gelişmektedir. Bugünün teknolojik bir yeniliği, yarının elektronik atığı olmaktadır ve bu şekilde dağlarca malzeme üretilmektedir. Bilgisayarlar, televizyonlar, telefonlar ve tabletler, hem değerli hem de tehlikeli maddelerin bir karışımını içermektedir. Üretici firmalar özel atık yönetimi programları uygulayarak elektronik atık imhasını sorumlu bir şekilde yönetmeye çalışmaktadır.

Bu noktada firmalar, kuruluşumuza başvurarak tek seferlik teslim alma ya da düzenli toplama programı dahilinde e-atık türü ve ilgili hacimler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve e-atık geri dönüşüm ihtiyaçlarını karşılamak için çözüm talep edebilir.

Elektronik atık geri dönüşüm sektörü, farklı malzemeler ve atık geri kazanım teknolojileri ile ve her bir ürünün içerdiği pek çok farklı malzeme ile gerçek bir ekosistemdir. E-atık geri dönüşüm firmaları tehlikeli metaller yanı sıra bir dizi başka bileşeni ayırmakta ve geri dönüştürmektedir. Herhangi bir e-atıkta bulunan tüm malzemelerin yeni ürünlere dönüştürülmesini sağlanmakta, böylece hiçbir şeyin çöpe gitmesine izin vermemektedir. Hatta eski sabit diskler için veri güvenliği de sağlanmaktadır.

Kuruluşumuz, çok sayıda test, ölçüm, analiz, değerlendirme ve belgelendirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetlerinde yerli ve yabancı standartlara ve yasal düzenlemeler ile belirlenen esaslara uymakta ve talepte bulunan firmalara, güvenilir ve tarafsız davranmaktadır. Eğitimli ve uzman bir çalışan kadrosuna ve ileri teknolojik donanıma sahip kuruluşumuz, geri dönüşüm hizmetleri konusunda da yetkin ve öncü bir kuruluştur.