Geri Dönüştürülmüş İçerik Sertifikasyonu

RLabel Geri Dönüşümlü İzlenebilirlik Sertifikası, çevresel iddialarda bulunan şirketler için ürünlerin geri dönüştürülmüş içeriğinin değerlendirilmesine yönelik yaklaşımı uyumlu hale getirmek için oluşturulmuştur. 

Geri Dönüştürülmüş İçerik Sertifikasyonu

Belgelendirme, Denetim Planı gerekliliklerine göre verilir ve Belgelendirme'nin Kalite Yönetim Sistemleri ve Süreçleri tarafından yönetilir.

Geri Dönüştürülmüş İçerik Sertifikası, bileşiklerde, ürünlerde veya yarı bitmiş ürünlerde geri dönüştürülmüş plastik kullanımının tanınmasını amaçlar ve tüm değer zinciri boyunca malzemelerinin kökenini ve izlenebilirliğini garanti etmek isteyen geri dönüştürülmüş malzeme kullanan şirketlere yöneliktir. 

Sertifikasyon, malzemenin tüm gözetim zinciri boyunca doğrulanması gereken farklı işlem adımlarında malzemenin izlenebilirliğine odaklanır. Geri dönüştürülmüş içerik paylaşımlarının (tüketici öncesi ve sonrası) hesaplanmasını doğrular.

Sertifika, denetçinin yerinde denetimi başarıyla gerçekleştirmesinden sonra verilir. Sertifikanın geçerlilik süresi bir yıldır. Bundan sonra, denetim yenilenecektir. Nihai sertifikalar, bağımsız olarak tanınan sertifikasyon kuruluşları tarafından verilir. Sertifika almak için, süreç boyunca kuruluşumuz size ihtiyacınız olan tüm rehberliği sunacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen geri dönüştürülmüş içerik belgelendirme prosedürüne ve denetim planı belgelerine bakın; veya bizimle iletişime geçiniz.

Kuruluşumuz, çok sayıda test, ölçüm, analiz, değerlendirme ve belgelendirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetlerinde yerli ve yabancı standartlara ve yasal düzenlemeler ile belirlenen esaslara uymakta ve talepte bulunan firmalara, güvenilir ve tarafsız davranmaktadır. Eğitimli ve uzman bir çalışan kadrosuna ve ileri teknolojik donanıma sahip kuruluşumuz, geri dönüşüm hizmetleri konusunda da yetkin ve öncü bir kuruluştur.